Rozhovor pro Bravo (č. 20; 5.října 2006)

20. února 2007 v 12:11 | Blázínek |  Rozhovory

NEBOJTE SE, JSME JAK BERÁNCI!

Strašidelnou image zvolila pro svá vystoupení finská rocková sestava Lordi. BRAVO vám prozradí, jestli tím zvyšují porci zábavy, nebo se tak schovávají před fanoušky...

BRAVO: Co vám kromě trofeje vítězství v Ceně Eurovize dalo?
LORDI:
Byla to hodně dobrá propagace - jak naší kapely, tak finské muziky a Finska jako celku. Zatím sse v historii téhle soutěže ještě nikdy nestalo, aby vyhrál nějaký opravdu rockový song, tak nás náš triumf o to víc těší.

BRAVO: Asi to muselo být překvapení jak pro vás, tak i pro diváky, posluchače, fanoušky...?

LORDI: Samozřejmně. Všechno se to seběhlo strašně rychle, takže nám to docházelo jetě dlouho po soutěži. Fakt skvělá propagace a hlavně i argument pro ty, kteří nám před soutěží nevěřili.

BRAVO: Váš vítězný song ,,Hard Rock Hallelujah" je megahitem v celé Evropě. Jaký singl ho bude následovat?

LORDI: Už počátkem září vyšel nový singl s názvem ,,Who´s Your Daddy?"

BRAVO: A co koncerty, kdy vyrazíte na turné?

LORDI: Odstartovali jsme už v polovině minulého měsíce. Tentokrát máme v plánu objet Skandinávii a západní Evropu. Střední Evropu a pobaltské éstáty sme si nechali na jaro příštího roku.

BRAVO: Vedle vás se v Evropě daří dalším finským kapelám jako HIM, The Rasmus, Waltari... Co za tímhle severským rockovým úspěchem podle vás stojí?

LORDI: Ve Finsku je hodně rockových kapel, tak se prostě některé musí prosadit. (smích) Ve Francii zase vládne pop, v Holandsku dance - i pro nás je dobře, že je to takhle rozhozené.

BRAVO: Lordi mají strašidelnou image - masky. Jaký to má důvod? Chcete tím zvíšit umělecký dojem vašich vystoupení, nebo se ,,bojíte" popularity a takhle se trochu schováváte před dotěrnými fanoušky?

LORDI: Samozřejmně to má umělecký důvod! Tuhle image vymyslel náš umělecký frontman MR. Lordi. On tvrdí, že muzika je hlavně o zábavě a tímhle ,,přestrojením" ji podporujeme a zvyšujeme.

BRAVO: Je vaše image inspirována třeba skupinou Kiss?

LORDI: Určitě, jsme jejich velcí obdivovatelé, stejně jako třeba Kinga Diamonda. A taky máme rádi horory.

BRAVO: Je vidět, že jste rockeři každým coulem. Je ve vás ukryt někde kousek romantiy?

LORDI: Jsme oboje, drsní rockeři i romantici. To se nevylučuje. Svou divokost vybijeme na pódiu a pak jsme jako beránci. A Awa jako ovečka, samozřejmě. (smích)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama