Další informace o kapele i o kostýmech

19. února 2007 v 19:19 | Blázínek |  O kapele
Lordi jsou hard rocková/ heavy metalová skupina z Finska (dokonce jsem viděla označení hororová skupina :-)) Členové se potkali ve Stockholmu, když se přijeli podívat na skupinu KISS v roce 1996. Touto skupinou se nechali inspirovat například maskami.
Lordi reprezentovali Finsko na Eurovision 2006 s písní Hard Rock Hallelujah a podařilo se jim vyhrát.
Lordi je hard rock/skupina těžkého kovu od Finska a vítězů 2006 Eurovision pěvecké soutěže, se tvořil v roce 1996 Tomi Putaansuu (známý jak ' Mr. Lordi ') Rovaniemi, Finsko. Oni jsou známí pro jejich obrovské kostýmy a lyrická témata.
Lordi vyhrál 2006 Eurovision pěvecké soutěže se záznamem 292 bodů, dávat Finsko jeho nejprve někdy vítězství.

Brzké dny

V začátku devadesátých lét, Putaansuu hrál v malém orchestru od Rovaniemi. On opustil soubor, když jiní členové nesouhlasili se zavedením divadelních elementů a nelíbali-rock stylu. Putaansuu začal produkovat dema pod jménem Lordi v roce 1991 a pokračoval dělat tak pro nemnoho roků. Zbytek členů kapely se setkal s každým jiný pro první čas v roce 1996 ve Stockholmu, kde oni šli vidět Kiss hraje. Od samého začátku, oni chtěli, aby jejich skupina hrál s pyrotechnikou podívané, ' obrovský styl '. Toto, spolu s jejich maskovaným obrazem vyrobený několik společností nahrávky odmítá skupinu, nějaká pověst, že oni by měli hrát černý kov jestliže oni mají masky. Konečně, BMG nahrávková společnost přijímala je a jejich první album, dostat těžký, prodaný 40 000 kopií ve Finsku.

Kostýmy

Obrovské masky a kostýmy použití skupiny být vyroben z latexu pěny. Masky byly první obsazení a pak slepený kousek po kousku. Putaansuu se zmínil, že jejich obleky ještě mají některé originální kusy od 1996. On také říkal, že obleky stojí je "nemnoho sto eur." [1] Členy kapely dělají každého jiní je makeup.
Obrovské kostýmy jsou takové integrální část Lordi propagačního obrazu že oni odmítnou být fotografován nebo dokonce dotazovaný bez nich, dokonce jestliže v některých případech to vede k jejich vlastnímu nepohodlí. V krátké části na BBC zpravodajství o skupině navštěvovat Eurovision pěveckou soutěž 2006, oni byli ukázané lenošení vedle kaluže v plném slunci, zatímco nosí jejich kostýmy. Během segmentu, Lordi poznamenával, že kostýmy a teplo se nemísili.
Lordi řekl jejich kostýmy byli inspirováni Kissem. Kostýmy také dělaly srovnání k šokující rockové skupině GWAR, kdo nosit podobnou pěnu netvor latexu vybaví, ačkoli jejich hudební styly jsou docela odlišné.

Odhalený médii

Přes skupinu má přísný přístup v vztahu k jejich kostýmům, a kvůli jejich znovu nalezenému úspěchu, rozmanité noviny začaly vydávat fotky členů kapely bez makeupu. 15. března 2006, finština tabloid Ilta-Sanomat vydával fotografii Putaansuu (pan Lordi) v civilních šatech, s jeho obličejem částečně představení. Lordi volal toto urážka k nim, a pokus zničit "obraz netvora" oni pracovali pro deset roků vytvořit.
22. května 2006, Denní pošta publikoval co bylo věřil být starý obraz skupiny bez jejich makeupu nebo masek. To bylo později ukázal, že skupina v fotce byla vlastně Children Bodom, různá skupina dohromady. Toto bylo přiznáno na Children Bodom úředních internetových stránek. [1] Fotografie dělala rysu Ernu Siikavirta, kdo pokračoval se připojit k Lordi jako Enary, skupina je hráč klávesnice. Nicméně, Enary opustil Lordi v roce 2005, dobře před jejich vítězstvím u Eurovision, nahrazený Awa. Na stejném dni, Bild-Zeitung, Němec tabloid, vydával co oni prohlašovali byla fotografie Putaansuu bez jeho masky v jeho průřezu "Bild odkrytý" s titulkem Němce "on je velký Prix netvor: Všichni Německa diskutuje o Ugliest vítězích celého času". Později mnoho jiného Evropana tabloids a noviny vydávaly stejné nebo podobné fotografie.
24. května 2006, finština tabloid časopis 7 Päivää vydával obraz Lordi tváře na titulní stránce a dva dny pozdnější soupeřící časopis Katso publikoval odhalil obrazy jiné čtyři členy kapely. Oba časopisy byly těžce kritizovány jejich čtenáři pro vydávání tyto obrazy, který vedl k urychleným omluvám od jak časopisů tak slibů nepublikovat odhalil obrazy Lordi anymore [2].
26. května 2006, video záznam byl ukazován v televizi v Litvě, představovat pět černé oblečený osídlit (čtyři muže a jednu ženu) sedět u stolu na letišti v Aténách. Po nemnoho sekund, mužské vlastnění černé Lordi košile přicházelo a stálo před kamerou, pokrývat pohled.

Spor

Volba Lordi reprezentovat Finsko plodil nějakou polemiku v jak Finsku tak Řecku.
Ve Finsku výběr byl kritizován některými a skupina náboženských vůdců šla jak daleko jako povolání President Halonen vetovat jejich záznam. V Řecku, množství organizací bylo zkoušející zastavit Lordi od soutěžení. Řecká restaurace a zatarasit odbor vlastníků President, paní Niki Constantinou podal veřejnou žádost nařízenou k lidem Finska a Řecku nedovolit Lordi hrát v zápase[3], prohlašovat skupinu satanist. Tři jiné organizace v Řecku zahájily legální činnost proti Lordi.[4]
Lordi sám reagoval na žaloby a přísně popíral satanism. On říkal satanist skupina by nenapsala písně takový jak "usilovně houpat Hallelujah" nebo "ďábel je Loser".[5]
Přes diskuse, Řecko skončilo udělovat Lordi 12 bodů, nejvyšší možné, v finále zápasu. Někteří spekulují toto měla být protireakce řeckých mladých lidí proti elementům konzervativce v jejich kraji, který kritizoval Lordi.

Členové

Současní členové

 • "Pan Lordi" - vokály (Tomi Putaansuu)
 • "Amen" - elektrická kytara (Jussi Sydänmaa)
 • "Ox" - baskytara (Samer el Nahhal[7])
 • "Awa" - klávesnice (Leena Peisa)
 • "Kita" - tluče (Sampsa Astala)

Dřívější členové

 • "Magnum" - basová kytara (1996 - 2002)
 • "Kalma" - basová kytara (2002 - 2005)
 • "Enary" - klávesnice (Erna Siikavirta, 1997 - 2005)

Hudební videa

 • "Would you like a Monsterman?"
 • "Devil je Loser"
 • "Blood Red Sandman"
 • "Hard rock Hallelujah"
,,TOHLE JE STAŽENÉ Z JEDNÉ STRÁNKY TAK JE TO DROCHU POBLÁZNĚNÝ TEN TEXT." :o)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jakhö Jakhö | Web | 16. července 2007 v 18:52 | Reagovat

No nevim jak se potkali v roce 1996 když hrajou od roku 1994...

2 magnum magnum | E-mail | Web | 7. února 2008 v 10:16 | Reagovat

ja spis bych rekl ze so potkaly 1995

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama